• krajobraz i przyroda

Cichawa 333. Cmentarz wojenny.

Uważano (…), iż najlepszym miejscem spoczynku wojaka jest to, w którym zginął”.

Cichawa 333 to jeden z czterystu galicyjskich cmentarzy wojennych z okresu Pierwszej Wojny Światowej. Pamiątka starć pomiędzy wojskami austro-węgierskimi, a rosyjskimi. Dramatyczny i zarazem urokliwy exlibiris otoczony polami, na styku dwóch dużych jednostek fizycznogeograficznych: Kotliny Sandomierskiej (Podgórze Bocheńskie) i Karpat Zachodnich (Pogórze Wielickie).

Cichawa 333 to dla mnie wyjątkowe miejsce. Niewielkie wzgórze, samotna lipa i mały, ogrodzony cmentarz – na który nie da się wejść normalnie, jak tylko przedzierając się przez pola uprawne – sprawiły, że odnalazłem tu kilka przepięknych kadrów.

Długo szukałem takiego miejsca. I chociaż początkowo chodziło mi wyłączenie o uwiecznienie chmur burzowych nad samotnym drzewem, dość szybko odkryłem, że Cichawa może mi zaoferować coś więcej. Spędziłem tu kilka miesięcy, w czasie których fotografowałem wschody i zachody słońca, i kręciłem materiał do amatorskiego filmu. Zwieńczeniem mojej pracy jest film pt. Cichawa 333, który zobaczyć możecie na moim kanale na Youtube, oraz w dziale filmy.

Zapraszam do oglądania zdjęć i do obejrzenia materiału filmowego.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.