• krajobraz górski

Gorce. Zimowy poranek na Turbaczu.

Gorce, Beskidy Zachodnie, Turbacz, wschód słońca, schronisko PTTK na Turbaczu, zima w Gorcach.

Najwyższym szczytem Gorców jest Turbacz (1310 m.), który jak przystało na gorczańskiego króla, znajduje się w samym centrum uwagi. I nie jest to wcale napisane na wyrost. Gdy spojrzycie na mapę od razu zauważycie, że w samym środku Gorców znajduje się właśnie Turbacz, do którego prowadzą aż cztery szlaki, z czterech różnych stron. Parafrazując znane nam wszystkim powiedzenie, Gorce to królewskie góry, bowiem wszystkie drogi prowadzą na Turbacz… i pod schronisko PTTK na Turbaczu (podobno najczęściej odwiedzane).

Przed schroniskiem znajduje się duży taras – najpopularniejsze miejsce wśród fotografów krajobrazów – z którego roztacza się spektakularna panorama na Tatry o wschodzie słońca, albo na gąszcz statywów i aparatów fotograficznych. W końcu, fotografia górskafotografia krajobrazowa zobowiązuje. Oczywiście, taras i las statywów to nie wszystko, co może zobaczyć, lub dać z siebie tam fotograf, dlatego zapraszam Was serdecznie do obejrzenia zdjęć z zimowego wypadu na wschód słońca w Gorcach. Zdjęcia nie powstały na tarasie, ale podczas drogi, czyli w trakcie wykonywania czynności, która sprawia mi w górach największą frajdę.

Kliknij tutaj i przeczytaj kontynuację tego wpisu na blogu. Zobacz też film z tego wyjazdu w zakładce filmy w menu głównym.

 

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.